League
1B
sch:Cascade Christian Academy
Cascade Christian Academy Wolverines
600 N Western
Wenatchee, WA   98801
Close School Popup

Boys

Basketball
Soccer
Track
X-Country
Girls

Basketball
Track
Volleyball
X-Country
sch:Easton
Easton Jaguars
PO Box 8
1893 Railroad Ave
Easton, WA   98925
Close School Popup

Boys

Basketball
Football
Track
Girls

Basketball
Track
Volleyball
sch:Entiat
Entiat Tigers
2650 Entiat Way
Entiat, WA   98822
Close School Popup

Boys

Basketball
Football
Tennis
Track
Girls

Basketball
Tennis
Track
Volleyball
sch:Mansfield
Mansfield Kernels
491 RD 14 NE
Mansfield, WA   98830
Close School Popup

Boys

Basketball
Football
Track
Girls

Basketball
Track
Volleyball
sch:Moses Lake Christian
Moses Lake Christian Lions
1475 Nelson Road NE Ste A
Moses Lake, WA   98837
Close School Popup

Boys

Basketball
Golf
Soccer
Girls

Basketball
Golf
Volleyball
CoEd

Cheer
sch:Pateros
Pateros Billygoats/Nann
344 W Beach
PO BOX 98
Pateros, WA   98846
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Soccer
Tennis
Wrestling
Girls

Basketball
Soccer
Softball-Fastpitch
Tennis
Volleyball
Wrestling
sch:Riverside Christian
Riverside Christian Crusaders
721 Keys Road
Yakima, WA   98901
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Golf
Soccer
Track
Wrestling
X-Country
Girls

Basketball
Golf
Track
Volleyball
X-Country
sch:Wilson Creek
Wilson Creek Devils
400 Navar Street
P.O. Box 46
Wilson Creek, WA   98860
Close School Popup

Boys

Basketball
Track
X-Country
Girls

Basketball
Track
Volleyball
X-Country
Other Schools
Wilson Creek
2B
sch:Bridgeport
Bridgeport MUSTANGS
1220 Kryger St
PO Box 1060
Bridgeport, WA   98813
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Soccer
Track
X-Country
Girls

Basketball
Soccer
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
X-Country
CoEd

Cheer
sch:Soap Lake
Soap Lake Eagles
410 Ginkgo Street South
physical address: 527 2nd Avenue Southwest
Soap Lake, WA   98851
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Track
Girls

Basketball
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
sch:Waterville-Mansfield
Waterville-Mansfield SHOCKERS
200 East Birch Street
P.O. Box 490
Waterville, WA   98858
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Track
Girls

Basketball
Golf
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
CoEd

Cheer
Tonasket
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Soccer   Tennis   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Wrestling
CWB - 2B
   Conf.  Overall
 WLWL
Brewster0000
Lake Roosevelt0000
Liberty Bell0000
Oroville0000
Pateros0000
Tonasket0010


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
2016-17 Tonasket Wrestling Team
Photo By: Kelly DenisonPhoto Store
Thursday, Jan 17
6:00 PM
Oroville
Pateros *


Friday, Jan 18
7:00 PM
Rumble at the River
Tonasket
E Valley (Spk) *


EVSpok
Saturday, Jan 19
9:00 AM
W Valley (Spk)
Toppenish
Tonasket
Royal
North Central
Mt. Spokane
Moses Lake
Mead
Hanford
Forks
E Valley (Spk) *


Spokane Co
10:00 AM
Oroville
Okanogan
Lake Roosevelt
Kittitas *


KHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Tonasket Opponent  
Fri, Dec 7 Inland Empire Classic
Sat, Dec 8 Okanogan Invite
Tonasket Okanogan (Host)
Liberty Bell
Omak
Oroville
Riverside Christian
Wilbur-Creston
Sat, Dec 8 Inland Empire Classic
Tonasket 0 Central Valley (Host) 0
Colville 0
Chiawana 0
Eastmont 0
Hanford 0
Kamiakin 0
Mead 0
Moses Lake 0
Pasco 0
Pullman 0
Rogers (Spokane) 0
Wed, Dec 12 Oroville Mixer
        Weigh-in at 4pm
Sat, Dec 15 Cashmere Invite
Tonasket 33 Cashmere (Host) 31
Cle Elum 25
Columbia (Burbank) 4
Connell 93
Cascade 126
Chelan 120
Hoquiam 60
La Center 48
Lake Roosevelt 112
Mount Baker 165
Omak 26
Okanogan 29
Oroville 71
Quincy 164
Sultan 113
Warden 136
Sat, Dec 22 Oroville NOHI
Tonasket 236 Oroville (Host) 90
Almira-Coulee-Hartline 46
Brewster 29
Chelan 1
Kittitas 14
Liberty Bell 65
Lind-Ritzville-Sprague 1
Okanogan 74
Pateros 29
Republic 49
Selkirk 1
Wilbur-Creston 80
Fri, Dec 28 Royal Xmas tournament
Tonasket 0 Royal 0
Castle Rock 0
Ephrata 0
Newport (Newport) 0
Riverside 0
* Fri, Jan 4 Auburn tournament
Tonasket Auburn
Sat, Jan 5 Warden Tournament
Tue, Jan 8 OHS Mixer
Wed, Jan 9 Tonasket 53 Chelan 5
* Fri, Jan 11 Tonasket Chewelah
Sat, Jan 12 Apple Pie Invitational

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Fri, Jan 18 Rumble at the River
East Valley (Spokane) (Host)
7:00 PM Away EVSpok
Sat, Jan 19 Dream Duals
East Valley (Spokane) (Host)
Forks
Hanford
Mead
Moses Lake
Mt. Spokane
North Central
Royal
Toppenish
Tonasket
West Valley (Spokane)
9:00 AM Away Spokane Co
Thu, Jan 24 Okanogan
6:00 PM Home THS
Fri, Jan 25 Liberty Bell Mixer
Liberty Bell (Host)
Brewster
Lake Roosevelt
Oroville
Tonasket
5:00 PM Away LBHS

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 CWBAthletics.com
Advertising Privacy Policy