League
1B
sch:Cascade Christian Academy
Cascade Christian Academy Wolverines
600 N Western
Wenatchee, WA   98801
Close School Popup

Boys

Basketball
Soccer
Track
X-Country
Girls

Basketball
Track
Volleyball
X-Country
sch:Easton
Easton Jaguars
PO Box 8
1893 Railroad Ave
Easton, WA   98925
Close School Popup

Boys

Basketball
Football
Track
Girls

Basketball
Track
Volleyball
sch:Entiat
Entiat Tigers
2650 Entiat Way
Entiat, WA   98822
Close School Popup

Boys

Basketball
Football
Tennis
Track
Girls

Basketball
Tennis
Track
Volleyball
sch:Mansfield
Mansfield Kernels
491 RD 14 NE
Mansfield, WA   98830
Close School Popup

Boys

Basketball
Football
Track
Girls

Basketball
Track
Volleyball
sch:Moses Lake Christian
Moses Lake Christian Lions
1475 Nelson Road NE Ste A
Moses Lake, WA   98837
Close School Popup

Boys

Basketball
Golf
Soccer
Girls

Basketball
Golf
Volleyball
CoEd

Cheer
sch:Riverside Christian
Riverside Christian Crusaders
721 Keys Road
Yakima, WA   98901
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Golf
Soccer
Track
Wrestling
X-Country
Girls

Basketball
Golf
Track
Volleyball
X-Country
sch:Wilson Creek
Wilson Creek Devils
400 Navar Street
P.O. Box 46
Wilson Creek, WA   98860
Close School Popup

Boys

Basketball
Track
X-Country
Girls

Basketball
Track
Volleyball
X-Country
CoEd

Cheer
Other Schools
Wilson Creek
2B
sch:Bridgeport
Bridgeport MUSTANGS
1220 Kryger St
PO Box 1060
Bridgeport, WA   98813
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Soccer
Track
X-Country
Girls

Basketball
Soccer
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
X-Country
CoEd

Cheer
sch:Soap Lake
Soap Lake Eagles
410 Ginkgo Street South
physical address: 527 2nd Avenue Southwest
Soap Lake, WA   98851
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Track
Girls

Basketball
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
sch:Waterville-Mansfield
Waterville-Mansfield SHOCKERS
200 East Birch Street
P.O. Box 490
Waterville, WA   98858
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Track
Girls

Basketball
Golf
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
CoEd

Cheer
Lake Roosevelt
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Tennis   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Wrestling
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Lake Roosevelt Opponent  
Wed, Nov 28 Okanogan Jamboree
        4 pm Weigh In
Sat, Dec 1 Davenport Tournament
Wed, Dec 5 LR Mix and Match
Sat, Dec 8 Connell Invite
Wed, Dec 12 Oroville Mixer
        Weigh-in at 4pm
Sat, Dec 15 Cashmere Invite
Lake Roosevelt 112 Cashmere (Host) 31
Cle Elum 25
Columbia (Burbank) 4
Connell 93
Cascade 126
Chelan 120
Hoquiam 60
La Center 48
Mount Baker 165
Omak 26
Okanogan 29
Oroville 71
Quincy 164
Sultan 113
Tonasket 33
Warden 136
Thu, Dec 20 LR HOME MATCH
Fri, Dec 28 Powerhouse Tournament
Lake Roosevelt 169 Brewster 31
Columbia (Burbank) 17
Kittitas 0
Oroville 51
Omak 76
Pateros 31
Rainier 97
Sat, Dec 29 Banks Lake Brawl
Lake Roosevelt 234 Almira-Coulee-Hartline 70
Oroville 50
Sat, Jan 5 Warden Tournament
Sat, Jan 12 Sgt Norton Memorial Tourney
Lake Roosevelt 0 Rainier (Host) 0
Adna 0
Bellevue Christian 0
Castle Rock 0
Forks 0
Kiona Benton 0
Kalama 0
Klahowya 0
Mount Baker 0
Mabton 0
Montesano 0
Nooksack Valley 0
Ocosta 0
Pateros 0
Tenino 0
Vashon Island 0
Sat, Jan 19 Coyote Classic
Lake Roosevelt 0 Kittitas 0
Oroville 0
Okanogan 0

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 CWBAthletics.com
Advertising Privacy Policy