Central Washington B Boys Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Wednesday, December 4, 2019
  Visitor Home Time  
Okanogan Jamboree 6:00 PM
Brewster
Liberty Bell
Lake Roosevelt
Omak
Pateros
Tonasket
Okanogan DG
       Weigh In: 4 pm
Saturday, December 7, 2019
  Visitor Home Time  
Davenport Invite TBD
Brewster
Lake Roosevelt
Oroville
Davenport
Pioneer Invitational
Tonasket
Omak HS
Pioneer Invitational Tournament (PIT) 10:00 AM
Brewster   21
Cle Elum   53
Cascade   125
Liberty Bell   23
Okanogan   101
Pateros   14
Tonasket   224
Warden   160
Omak   84 Omak HS
Tuesday, December 10, 2019
  Visitor Home Time  
Liberty Bell Mixer 6:00 PM
Brewster
Lake Roosevelt
Pateros
Liberty Bell LBHS
Wednesday, December 11, 2019
  Visitor Home Time  
Oroville Mixer TBD
Pateros
Tonasket
Oroville CTA
Saturday, December 14, 2019
  Visitor Home Time  
Cashmere Invite 10:00 AM

Cle Elum
Columbia (Burbank)
Chelan
Connell
Lake Roosevelt
Mount Baker
Okanogan
Omak
Oroville
Sultan
Tonasket
Cashmere RDG
Friday, December 20, 2019
  Visitor Home Time  
Tri State
Hermiston, OR
Chiawana
Tonasket
Coeur d'Alene, ID
Tri State 9:00 AM
Lake Roosevelt
Northern I
Saturday, December 21, 2019
  Visitor Home Time  
The Newport Girls Varsity & 9th/10th Boys Tour 9:30 AM
Lake Roosevelt
North Central
Newport (Newport) NHS
NOHI Tournament 10:00 AM

Almira-Coulee-Hartline
Brewster
Davenport
Eastmont
Kettle Falls
Kittitas
Okanogan
Omak
Pateros
Republic
Royal
Tonasket
Wilbur-Creston
Oroville CTA
Tri State 10:00 AM
Lake Roosevelt
Northern I
Saturday, December 28, 2019
  Visitor Home Time  
Freeman Invite 10:00 AM
Chewelah   69
Chelan   44
Cashmere   46
Colfax   49
Cheney   150
Deer Park   145
Lewis and Clark   43
Lake Roosevelt   72
Newport (Newport)   81
Omak   51
Riverside   80
Freeman   0 FHS
Royal Christmas Tournament 10:00 AM
Hermiston, OR
Ephrata
Oroville
Tonasket
Royal RHS
Friday, January 3, 2020
  Visitor Home Time  
Powerhouse Tournament 10:00 AM
Almira-Coulee-Hartline
Oroville
Lake Roosevelt LRHS
Saturday, January 4, 2020
  Visitor Home Time  
Banks Lake Brawl TBD
Lake Roosevelt
Oroville
Pateros
Almira-Coulee-Hartline
Friday, January 10, 2020
  Visitor Home Time  
* Tonasket   1
Warden   0 WARD
Saturday, January 11, 2020
  Visitor Home Time  
Warden Invitational

Chelan
Mount Baker
Tonasket
Warden
* Oroville
Lind-Ritzville-Sprague
East Valley (Yakima)   0
Lake Roosevelt   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Cascade   0 CHS 10:00 AM
Pateros   0
Cascade   0 CHS 10:00 AM
Brewster   0
Cascade   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Lake Roosevelt   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Okanogan   0
Lake Roosevelt   0 CHS 10:00 AM
Okanogan   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Okanogan   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Highland   0
Lake Roosevelt   0 CHS 10:00 AM
Highland   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Highland   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Omak   0
Lake Roosevelt   0 CHS 10:00 AM
Omak   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Omak   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Naches Valley   0
Lake Roosevelt   0 CHS 10:00 AM
Naches Valley   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Naches Valley   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Eastmont   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Grandview   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Seattle Academy   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Eastmont   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Eastmont   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Grandview   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Grandview   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Seattle Academy   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Seattle Academy   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Pateros   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Pateros   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Pateros   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Brewster   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Brewster   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Tuesday, January 14, 2020
  Visitor Home Time  
Lake Roosevelt   48
Cascade   25 CHS 6:00 PM
Thursday, January 16, 2020
  Visitor Home Time  
Oroville Mixer 4:00 PM
Almira-Coulee-Hartline
Davenport
Okanogan
Omak
Oroville CTA
       Weigh In: 3pm
Friday, January 17, 2020
  Visitor Home Time  
* Tonasket Dual 6:00 PM
Chewelah
Royal
Tonasket HSGYM
Saturday, January 18, 2020
  Visitor Home Time  
Apple Pie Invitational 10:00 AM
Brewster
Cashmere
Cascade
Ephrata
Lake Roosevelt
Oroville
Okanogan
Pateros
Tonasket THS
       8:00 AM Weigh-In
Sgt. Norton Memorial Tourney 10:00 AM
Adna   26
Bothell   28
Chelan   0
Castle Rock   74
Eatonville   164
Forks   113
Kiona Benton   0
Kalama   54
Klahowya   95
Lake Roosevelt   0
Mount Baker   0
Montesano   90
Naches Valley   0
Nooksack Valley   58
Port Townsend   0
Tenino   42
Vashon Island   0
Rainier   0 RHS
Thursday, January 23, 2020
  Visitor Home Time  
Tonasket mixer 5:00 PM
Lake Roosevelt
Okanogan
Tonasket HSGYM
Friday, January 24, 2020
  Visitor Home Time  
Rumble on the River
Granite Falls
Ilwaco
Mead
North Central
Shadle Park
Tonasket
East Valley (Spokane) Spokane Co
Cashmere
Oroville CTA 5:00 PM
Saturday, January 25, 2020
  Visitor Home Time  
Dream Duals 8:00 AM
Enumclaw
Forks
Granite Falls
Ilwaco
Lake Roosevelt
Mead
Moses Lake
Mt. Spokane
Rogers (Spokane)
Shadle Park
Tonasket
West Valley (Spokane)
East Valley (Spokane) Spokane Co
Coyote Classic 10:00 AM
Brewster
Chelan
Napavine
Okanogan
Oroville
Pateros
Kittitas KHS
       Weigh In: 8 am
Wednesday, January 29, 2020
  Visitor Home Time  
Omak Mixer 6:00 PM
Liberty Bell
Oroville
Wilbur-Creston
Omak Omak HS
       Weigh-in is at 5:00 p.m.
Friday, January 31, 2020
  Visitor Home Time  
Double Dual 5:00 PM
Kittitas
Omak
Wilbur-Creston
Lake Roosevelt LRHS
Saturday, February 1, 2020
  Visitor Home Time  
Okanogan Invite 10:00 AM
Brewster
Cashmere
Chelan
Cascade
Lake Roosevelt
Omak
Oroville
Pateros
Tonasket
Okanogan DG
       8 am Weigh In
Monday, February 3, 2020
  Visitor Home Time  
Pateros Mixer 5:00 PM
Brewster
Liberty Bell
Oroville
Pateros PAT